Dünyaca Ünlü 8 Türk Hacker Grubu 1

Dünyaca Ünlü 8 Türk Hacker Grubu 1

ABONE OLUN https://www.youtube.com/c/CavitPancar… https://www.instagram.com/cavitpancar/ https://www.facebook.com/PancarTarlas… https://twitter.com/CavitmiPancar

Dünyaca Ünlü 8 Türk Hacker Grubu 1

Teknoloji geliştikçe önceden kılıçla yapılan savaşların yerini ateşli silahlar aldı. Ardından internetin tüm dünyaya kolayca erişim sağlamasıyla siber savaş adı verilen yeni bir savaş türü ortaya çıktı. Bu savaşlarda yer alan bilgisayar uzmanlarına ise hacker deniliyordu. Ülkemizde de tüm dünyaya adını duyurmuş Türk hacker grupları bulunmakta. Ayyıldız Tim 2002 Yılında Türkiyeyi iç ve dış tehditlere karşı korumak için kurulmuş, kendilerini vatansever ve milliyetçi olarak tanımlayan bir hacker grubudur. RedHack 1997 yılında kurulan ve son yıllarda adından sıkça söz ettiren Hacker Gruptur. Kendilerini zengin düşmanı, fakir dostu, halkçı takım olarak adlandırmaktadırlar. Düşünce yapısı olarak Marksist ve Sosyalist bir yol izleyemektedirler. cyber warrior Diğer hacker gruplarının aksine çok kalabalık olduğu bilinmektedir. skorsky Skorsky bir hack grubunun adı değil, diğerlerinin aksine skorsky bir kod adı. Yani tek başına bir Türk hacker. Rusyanın türkmenlere karşı yaptığı saldırıları protesto etmek amacı ile 100lerce Rus sitesini hackleyerek adını tüm Türkiyeye duyurdu. börteçine siber tim Özellikle son dönemlerde Yurt içinde aktif olarak siber saldırılarda bulunan Türk Hacker grubudur. Kaç kişiden oluştuğu bilinmemekle birlikte yurt içinde Türk Hack Team 2002 yılında kurulmuş, Atatürkçü ve Milliyetçi düşünce temellerine dayanan Türk hacker grubudur. 2015 yılında yaptıkları yurt dışı siber saldırıları ile Türk Hack Team olarak adlarını duyurmuşlardır.

Dünyaca Ünlü 8 Türk Hacker Grubu 1

Vatikan’a, Alman Gizli servisine, New York Times ve The Guardian gazetesinin internet sitelerine yaptıkları saldırılarla tüm dünyada haber olmuşlardır. Anonymous Türkiye Dünyaca Ünlü Anonimus hacker grubunun Türkiye koludur. Grubun kaç kişiden oluştuğu ve nerede bulunduğu hakkında hiç bir bilgi bulunmamaktadır. Özellikle 2012 yılından itibaren aktif olarak siber saldırılarda bulunmaktadırlar. Türk Güvenliği 2009 yılında kurulmuş, sayıları tam olarak bilinmesede 10 kişiden oluştuğu iddiaa edilen Türk Hacker grubudur. Interpol, Nasa, Nato, Pentagon, FBI, Vodafone, HCBC, Coca Cola, Microsoft gibi Tüm dünyada bilinen kurumların internet sitelerini hackleyerek adlarını tüm dünyaya duyurmuşlardır.

Dünyaca Ünlü 8 Türk Hacker Grubu 1

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments