İnsan ile ilgili söylenmiş Güzel Sözler

Albert Einstein
Açıkça görülür hale geldi ki teknolojimiz, insanlığımızı aştı.


Victor Hugo
Af, insanlık dilinin en tatlı kelimesidir.


Sokrates
İnsanlar yüksek mevkilere ulaştıkça tanrılaştıklarını zannederler, düştükleri zaman insanlıklarının da elden gittiğini görürler.


Mohandas Karamçand Gandi
Sevgi insanlığın, şiddet hayvanlığın kanunudur.


Lev Nikolayeviç Tolstoy
Herkes insanlığın kötüye gittiğini kabul eder de, kimse kendisinin kötüye gittiğini kabul etmez.


Necip Fazıl Kısakürek
Bu nasıl bir dünya, hikayesi zor; Mekanı bir satıh, zamanı vehim. Bütün bir kainat muşamba dekor, Bütün bir insanlık yalana teslim.


Gary Moore
Nefsini yenmeyen insanlığa felaket kapılarının haberlerini verebilir belki. Gerçek olan bir tek yarış vardır, insanlık yarışı.

Nazım Hikmet Ran
İnsan ile ilgili Sözler Kuvvetli insan, kendi kendini yenen insandır. İnsanlar cahilliklerini saklamak için ders verirler, tıpkı gözyaşlarını saklamaya çalışan insanların gülümsemesi gibi. Ne kötüdür, insanın aklıyla yüreği arasında çaresiz kalması. Ne kötüdür, ona an kadar yakın, bir asır kadar uzak olması.


Oscar Wilde
Şeytan yalnızca sunar, insan isterse seçer.


Al Capone
Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insanlardan çekinin.


Samuel Smiles
Dünyada insana yardım eden şey, tesadüf değil, azim ve sebattır.


Stephen Hawking
Sessiz insanlar en yüksek sesli akla sahiptir.


Elif Şafak
Yalnızlık ne ıssızlıktır ne kimsesizlik. Yalnızlık insana en çok başkalarıyla çevriliyken gelen bir histir ki, kimileri buna etraf kalabalıkken kalbin yalnız olması hali derler.


Droz Eğer
İnsan ağlamak ister, gözlerinden yaş gelmez. Hani gülmek ister, yürekten gülmez. Hani birini bekler o hiç gelmez. İşte o zaman ölmek ister de ecel gelmez. Birçok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.


Cemal Safi Ümit
İnsanlara boş elimi uzatır ve bir şey alamazsam çok üzücü; Ama asıl ümitsiz durum; Dolu elimi uzatıp kabul edecek kimseyi bulamamamdır. Erken yatana tavuk, çok çalışana inek, aklını kullanana çakal, kıskanmayana domuz denilen bir ülkede insan olmak çok zor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x