Çiğ süte zam geldi, Litre fiyatı yükseldi 1

 

Çiğ süte zam geldi Süt hakkında 15 gerçek.

Youtube altyazi Ayarlarindan Otomatik çeviri ile Türkçe altyazi ile izleyebilirsiniz.

Süt fiyatına Zam geldi.

Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu, dün yaptığı toplantıdan sonra çiğ süt tavsiye satış fiyatının artırıldığını açıkladı. 8 Aralıktan sonra geçerli olacak zamlar sonrasında soğutulmuş çiğ süt litre satış fiyatı 4 lira 70 kuruş olacak.

Çiğ süte zam geldi,

Konseyin internet sitesinde yayınlandığı duyuruda, daha önce 16 Haziran 2021 tarihinde 1 Temmuz – 31 Aralık tarihleri arasında soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış litre fiyatını 3,20 TL olarak belirlendiğini ancak üretim maliyetinde yaşanan artış sebebiyle Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu’nun toplandığı belirtildi.

Çiğ süte zam geldi, Litre fiyatı yükseldi 1

Toplantı sonrasında alınan kararlar şu şekilde açıklandı:

“8 Aralık 2021 tarihinden geçerli olmak üzere soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış litre fiyatı (çiğ süt destek primi hariç) 4,70 lira olarak belirlenmiştir. Soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatında; 2019/64 sayılı Çiğ İnek Sütünün Sınıflandırılmasına İlişkin Tebliği ile belirlenen A Sınıfı çiğ sütün dönemine ait protein ve yağ değerleri baz alınacaktır. Baz alınan yağ ve protein oranlarındaki her bir dizyem (0,1’lik değişim) için yaklaşık 7 kuruş fark uygulanacaktır. Ulusal Süt Konseyi, çiğ sütün üretim maliyetinde öngörülmeyen değişimler görülmesi durumunda yeniden toplanıp karar verecektir.”

Çiğ süte zam geldi,

Çiğ süt fiyatında yaşanan bu artışın ardından süt ve süt ürünlerine zamların daha yüksek olarak yansıması bekleniyor.

https://tr.wikipedia.org/wiki/S%C3%BCt

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments