En İyi Ses Düzenleme Programları – Müzik 1

Ses düzenleme programları

Günümüz teknolojisi ile günden güne yayılmaktadır. Bunu akabinde beraber profesyonel işlerle uğraşan kişiler bunlara ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca efekt ve ses ayarları kısmı da videolarda büyük etki getirmektedir. Sizler için araştırdığım en iyi ses düzenleme programlarını sizlere sunuyorum. Ben elimden geldiğince detaylı bir şekilde yazacağım, sizlerde eksik kaldığım yerleri program üzerinden tamamlayabilirsiniz. Hadi başlayalım.

Adobe Audition Programı

Muhtemelen bunu günümüzde duymayan az insan bulunmaktadır. Ama biz yine de bu programı listenin ilk sıraya  yerleştirelim. Adobe programı ses, kayıt ve efekt yapmakta ilk sırada yer almaktadır. Ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Eğer profesyonel bir işle uğraşıyor iseniz, ücretli sürümünü denemeniz sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda gürültülü ve yüksek sesleri de olgunlaştırma ve profesyonel hale getirme konusunda üstünlük taşımaktadır.

İndirmek için : Adobe Audition

Digital Audio Editor Programı

Listenin ikinci sırasında Digital Editor programına yer verebiliriz. Gürültülü ve istenmeyen sesleri keşfetme ve onları yok etme konusunda yendi alanında çok başarılıdır. Eksik veya tamamlanamayan sesleri de optimize etme özelliğine sahiptir. Bu programı ücretli yada ücretsiz olarak iki türlüde kullanabilme imkanı sağlamaktadır. Başlangıç olarak demo sürümünü deneyerek daha sonrasında memnun kalır iseniz profesyonel sürüme geçiş sağlayabilirsiniz.

İndirmek için: Digital Audio Editor

AVS Editor Programı

Kolay bir kullanım ve basit bir ara yüzü bulunmaktadır. Bu programımıza listenin üçüncü sırasında yer verebiliriz. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki çeşit alternatif bulunmaktadır. Ses ve kayıt dosyalarını profesyonel bir şekilde kullandırma ve düzenleme imkanı sağlar. Ayrıca ayrıştırma özelliği de bulunmaktadır. Tek eksiği ise diğer programlar kadar ses düzeyini çok iyi derecede ayar verememektedir.

En İyi Ses Düzenleme Programları – Müzik

Sound Forge Programı

Listemizin son sırasında yer alan Sound Forge programı yine diğer üç adet belirttiğim programlar kadar kullanışlıdır. Ara yüz bakımından biraz karmaşık gelebilir ama alışılması kolay bir sistemdir. Sony ses sistemleri tarafından desteklenen bu programda yine aynı şekilde profesyonel bir hizmet ile karşılaşıyorsunuz. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki sürüm üzerinde de deneme yapabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments